دروسی را که می توان آنلاین آموزش داد

دروسی را که می توان آنلاین آموزش داد

 دروسی را که می توان آنلاین آموزش داد

دروسی را که می توان آنلاین آموزش داد؟  دروس را می توان به دو دسته عملی و نظری تقسیم کرد.  کدام را می توان به صورت مجازی آموزش داد؟ دروس عملی در آموزش مجازی دچار محدودیت نمی شود؟ کیفیت آموزش به صورت مجازی قابل قبول خواهد بود؟ و…

در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

1.دروس نظری:

دروسی که نیاز به نوشتن فرمول، محاسبات و رسم شکل ندارند. در این کلاس ها مدرسین نقش یک سخنران را دارند. که باید با جذابیت های کلامی مخاطب را علاقه مند به درس نگه دارند. این یکی از شاخص های مهم برای تدریس آنلاین با کیفیت است. دانش آموزان با گوش دادن به کلاس، ابعاد مختلف موضوع را درک می کنند. اگر هم سوالی داشته باشند با توجه به امکانات کلاس می توانند از مدرس بپرسند.

2. عملی:

تمام علوم فنی، آزمایشگاهی ، ورزشی و مهارتی زیر مجموعه این دروس هستند. در نگاه اول آموزش این گونه علوم به صورت مجازی کار ناممکنی به نظر می رسد. اما امکان حضور در کلاس به صورت تصویری، تا حد زیادی این مشکل را رفع می کند. نکته مهم در این علوم کار عملی است که دانش آموز باید انجام بدهد. فرد دانش را آموخته اما نیاز به کسب مهارت دارد. در این مورد نیز مدرسین از دانش آموزان می خواهند تا از فعالیت هایشان فیلم تهیه کرده و برای ارزیابی ارسال نمایند.

فارغ از تقسیم بندی بالا، با نگاه عمیق به موضوع آموزش، بسیاری از دروس به شیوه آموزش مجازی قابل آموزش هستند. البته رشته هایی که در آن نیاز به تجهیزات فنی و تخصصی است، از این قاعده مستثنی هستند. مثلا فردی می خواهد خلبان شود، هر چند آموزش مجازی ببیند اما باز نیاز به حضور فیزیکی در کلاس دارد. تا بتواند از تجهیزات استفاده کند.

موضوع مهم دیگر معیارهایی است که مدرسین برای داشتن کلاس آنلاین با کیفیت باید رعایت کنند. ایجاد خلاقیت در روش های آموزشی، فضای کلاس مجازی را برای دانش آموزان جذاب تر می کند و به افزایش کیفیت آموزش کمک می کند.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

question